İş Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim?

İş Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim?

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim sorusu zaman zaman sorulur. Kendi işinin patronu olmak isteyenler genel olarak bir fikir arayışı içerisine girerler. İş fikirleri incelendiğinde sermaye miktarına göre kurulabilecek kârlı işler bulunuyor. 

İş kurmak istiyorum ama fikrim yok diyorsanız yapabileceğiniz işleri sizler için listeledim. 

Buna benzer birçok iş fikri için Ne İş Yapabilirim yazısını okuyabilirsiniz.

E-Ticaret Yapmak
E-Ticaret Yapmak

1- E-Ticaret Yapın

E-Ticaret sektörü gün geçtikçe daha fazla gelişiyor. Günümüzde alışveriş alışkanlıklarımız tamamen internete odaklanmış durumda. İnternetten alışveriş yapma fikri hemen herkese sıcak geliyor. E-Ticaret sektöründe rekabet bir hayli fazla olsa da niş ürünler satarak kazanç sağlayabilirsiniz. E-Ticaret yapmak için kendi web sitenizi kurabilirsiniz. Ayrıca pazaryerlerine mağaza açarak da gelir elde edebilmeniz mümkün.

İkinci El Mağazası Açmak
İkinci El Mağazası Açmak

2- İkinci El Mağazası Açın

Ürün alışverişi için birçok kişinin bütçesi yetmiyor ya da zorluk yaşanıyor. Bunu gören tüketiciler ise daha çok ikinci el ürünlere yöneliyor. İkinci el mağazası açarak bu tüketicileri hedef kitle olarak belirleyebilir ve satış yaparak kazanç elde edebilirsiniz. İş kurmak istiyorum diyorsanız mutlaka bu fikri değerlendirmelisiniz.

3- Organik Dükkan Açmak

Organik ürünlere talep giderek artıyor. Günümüzde birçok gıdanın işlenmiş ve katkı madde içeren yapıda olduğunu düşünürsek organik ürünlere olan talebin artmasını normal karşılayabiliriz. Siz de organik ürünleri satabileceğiniz bir dükkân açarak kazanç elde edebilirsiniz. Hatta internette de mağaza açarak kazancınızı artırabilmeniz mümkün.

Yeni İş Fikirleri

İş fikirleri içerisinde yapılmamış olanı yapmak, size her zaman için kazanç sağlar. Ancak fikirlerin başkalarından esinlenerek oluştuğunu da eklemek istiyorum. Eğer rekabetin çok fazla olmadığı yeni iş fikirleri arayışı içerisindeyseniz önerilerim şu şekilde;

1- 3D Baskı Yapmak

Üç boyutlu yazıcılar, oldukça iyi gelişmeler kaydediyor. Teknolojinin sunmuş olduğu imkânlar çerçevesinde 3D yazıcılarla ürün üretim bunların satışını gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik ürünleri 3D yazıcılarla çok daha ucuza üretirsiniz. Kendimi işimi kurmak istiyorum ne yapabilirim diyorsanız mutlaka değerlendirin.

2- 5D Sinema Açmak

Arttırılmış gerçeklik uygulamaları giderek yaygınlaşıyor. 5D sinemalar da bu sektörden bir uygulamadır. Yeni iş fikirleri içerisinde oldukça yüksek kazançlar elde edebileceğiniz bir iş fikri. Kendi işimi kurmak istiyorum ne is yapabilirim diyorsanız 5D sinema açmayı mutlaka listenize ekleyin.

Diğer yeni iş fikirleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Karlı İş Fikirleri

1- Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Hepimiz zaman zaman hediyelik eşya arayışı içerisine gireriz. Doğum günü, yıl dönümü vb. günlerde hediye alırız. Dolayısıyla alışveriş sektöründe hediyelik eşya ürünlerinin pazar payı bir hayli yüksek. Fiziki bir mağaza açıp hediyelik eşya satabilirsiniz. Ayrıca bu satışı internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz de mümkündür. 

2- Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Karlı iş fikirleri içerisinde oto yıkama dükkanı açmayı düşünebilirsiniz. Oto yıkama hizmeti vereceğiniz bu işte kâr marjı bir hayli yüksek. Yeterli sermayeniz varsa hiç düşünmeden bu işe girebilirsiniz.

3- Tuhafiye Dükkanı Açmak

Tuhafiye dükkanları zaman zaman yoğun müşteri kitlesine sahip olabiliyor. Özellikle bu tür dükkanların olmadığı işlek yerlerde tuhafiye dükkanı açabilir ve yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Tuhafiye dükkanlarında satacağınız ürünlerin kâr marjı oldukça yüksektir. 

4- Ev Yemekleri Lokantası Açmak

Ev yemeklerine olan talep giderek artıyor. Özellikle iş yerlerinin olduğu yerlerde çalışanlar ev yemeklerini tercih ediyor. Siz de ev yemekleri lokantası açarak ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

Karlı iş fikirleri içerisinde diğer öneriler için web sitemizi ziyaret edebilir, farklı fikirler edinebilirsiniz.

İş Kurmak İstiyorum Ne İş Yapabilirim?

İnşaat Fiyatları