Demir Fiyatları

Demir Fiyatları

Demir Fiyatları arayışı içerisindeyseniz doğru yerdesiniz. Özellikle gelen zamlardan sonra inşaat yaptıracak insanlar ve firmalar internette demir fiyatları araştırması yapmaktadır. Günümüzde pandemi ve kur oranlarındaki sürekli artıştan dolayı demir fiyatları günden güne değişiklik göstermekte ve zamlanmaktadır. İnşaat Fiyatları sitemiz sizler için güncel demir fiyatlarını araştırdı. Ekonomideki olumsuz durumu da göz önüne alarak siz değerli takipçilerimize en uygun demir fiyatlarını hazırlamaya çalıştık. Bu yazımızda güncel demir fiyatlarını sizler için derledik. Yazımızın devamından güncel demir fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

Demir

Demir, dünya yüzeyinde en yaygın dördüncü mineral ve yerkabuğunda en çok bulunan metaldir. Yerkürenin merkezindeki sıvı çekirdeğin de tek bir demir kristali olduğu tahmin edilmekle birlikte, demir nikel alaşımı olma ihtimali daha yüksektir. Dünyanın merkezindeki bu kadar yüksek miktardaki yoğun demir kütlesinin dünyanın manyetik alanına etki ettiği düşünülmektedir.

Bir ev yapımının demir maliyeti ne kadardır? Demir Fiyatları 2022 yazımızda elimizden geldiğince bu soruyu ele alacağız. İnşaatınıza kullanacağınız demir çok önemlidir. Ayrıca son zamanlarda gelen zamlardan dolayı hem uygun hem de kaliteli demir kullanmak mantıklı olacaktır. Peki inşaatınıza harcayacağınız demiri nasıl hesaplarız? İsterseniz web üzerinde araştırma yaparak isterseniz de bilir kişilere sorarak harcanacak demir miktarını öğrenebilirsiniz. Bulunduğunuz il ve ilçeye göre bu fiyatlar tabii ki değişiklik gösterecektir.

1 ton demir fiyatı
1 ton demir fiyatı

Demir Fiyatları

 • Ankara’da 1 Ton Q8 mm Demir Fiyatı 8.700,00 TL‘dir.
 • İstanbul’da 1 Ton Q8 mm Demir Fiyatı 8.670,00 TL‘dir.
 • İskenderun’da 1 Ton Q8 mm Demir Fiyatı 8.500,00 TL‘dir.
 • İzmir’de 1 Ton Q8 mm Demir Fiyatı 8.540,00 TL‘dir.
 • Samsun’da 1 Ton Q8 mm Demir Fiyatı 8.650,00 TL‘dir.
 • Ankara’da 1 Ton Q10 mm Demir Fiyatı 8.700,00 TL‘dir.
 • İstanbul’da 1 Ton Q10 mm Demir Fiyatı 8.610,00 TL‘dir.
 • İskenderun’da 1 Ton Q10 mm Demir Fiyatı 8.440,00 TL‘dir.
 • İzmir’de 1 Ton Q10 mm Demir Fiyatı 8.500,00 TL‘dir.
 • Samsun’da 1 Ton Q10 mm Demir Fiyatı 8.630,00 TL‘dir.
 • Ankara’da 1 Ton Q12 mm – Q32 mm Arası Demir Fiyatı 8.500,00 TL‘dir.
 • İstanbul’da 1 Ton Q12 mm – Q32 mm Arası Demir Fiyatı 8.550,00 TL‘dir.
 • İskenderun’da 1 Ton Q12 mm – Q32 mm Arası Demir Fiyatı 8.380,00 TL‘dir.
 • İzmir’de 1 Ton Q12 mm – Q32 mm Arası Demir Fiyatı 8.440,00 TL‘dir.
 • Samsun’da 1 Ton Q12 mm – Q32 mm Arası Demir Fiyatı 8.550,00 TL‘dir.

Demirin Kullanım Alanları Nerelerdir?

1-Pik Demir

%4-%5 karbon barındırır. Demir cevherinden dökme demir ve çeliğe giden yolda bir ara üründür.

2-Karbon Çeliği

%0.4–%1.5 arasında karbon ile az miktarlarda manganez, kükürt, fosfor, ve silisyum içerir.

3-Demir(III) oksit

Evlerimizde bulunan bilgisayarlarımızın depolama ünitelerinde kullanılır.

Demir Çeşitleri ve Fiyatları Nedir?

1-Karbon Çelik Demiri (Siyah Çubuk)
2-Kaynaklı Tel İnşaat Demiri
3-Avrupa İnşaat Demiri
4-Cam Elyaf Takviyeli Polimer Demir
5-Galvanizli Demir
6-Sac Metal Demiri

günlük demir fiyatı
günlük demir fiyatı

Basında Demir Fiyatları

Sözcü gazetesi paylaştığı haberde ” Demir cevheri fiyatları, Singapur piyasasında bugün önceki işlem gününe göre yüzde 10 yükseldi. Artan talep ve tedarik problemleri demirdeki fiyat artışında etkili olurken bu fiyatlara göre demir, yalnızca üç haftada yüzde 50 oranında arttı. Demir cevheri bazı Çinli çelik üreticilerinin enerji krizi nedeniyle beklenenden daha büyük üretim kesintileri gerçekleştirmesinin ardından artmaya devam ediyor. Demir ve bakır fiyatları Mayıs ayında tüm zamanların rekorunu kırmıştı.” şeklinde haber girdi. Aynı zamanda konut fiyatlarını ve enflasyonu etkileyeceği iddia edilmektedir.

Demir fiyatları gibi fiyat araştırması sağladığınız konuların kesinlikle yorumlarını incelemenizi öneririz. Demir fiyatları için web sitemizi tercih ettiğiniz için ayrıca sizlere teşekkür ederiz. Eğer fiyat içeriğimizde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizlere ulaşmaya çekinmeyin. insaatfiyatlari.net web sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Payas Demir Fiyatları

Mehmet ÇALIŞIR

Merhaba, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın süredir fiyat araştırmaları alanında çalışmaktayım. Fiyat araştırma teknikleri , fiyatlandırma stratejileri üzerine makaleler yazıp çalışmalar yapmaktayım. insaatfiyatlari.net sitesinde güncel fiyat araştırmaları ve karşılaştırmaları ile ilgili yazılar paylaşıyorum.