İsdemir Hurda Fiyatları

İsdemir Hurda Fiyatları

İsdemir Hurda Fiyatları arayışı içerisindeyseniz doğru yerdesiniz. Özellikle gelen zamlardan sonra bu işi yapacak firmalar ve halk internette İsdemir Hurda Fiyatları araştırması yapmaktadır. Günümüzde pandemi ve kur oranlarındaki sürekli artıştan dolayı maalesef hurda fiyatları günden güne değişiklik göstermekte ve zamlanmaktadır. İnşaat Fiyatları web sitemiz sizler için güncel İsdemir Hurda fiyatlarını araştırdı. Ekonomideki olumsuz durumu da göz önüne aldık ve sizin için fiyat araştırması yaptık. Bu konumuzda güncel İsdemir Hurda Fiyatları sizler için derledik. Yazımızın devamından güncel İsdemir Hurda Fiyatlarına ulaşabilirsiniz.

İsdemir Hurda

OYAK Maden Metalürji şirketlerinden biri olan İsdemir, ülkemizin kuruluş tarihi itibari ile üçüncü, uzun ürün üretim kapasitesine göre en büyük entegre demir ve çelik fabrikası. İsdemir, 2008 yılında devreye aldığı 3,5 milyon ton/yıl sıcak haddeleme kapasitesi ile de Türkiye’nin uzun ve yassı ürün üreten tek entegre tesisi.

İsdemir, 3 Ekim 1970 tarihinde Türkiye’nin güneyinde Akdeniz kıyısında, İskenderun’a 17 km mesafede, Payas (Yakacık) yöresinde kuruldu. Kurulduğu tarihte sosyal tesisleri ile birlikte toplam 16,75 milyon m2 alan (fabrika alanı 6,8 milyon m2) üzerine kuruldu.

1975 yılında 1,1 milyon ton/yıl çelik blum üretim kapasitesi ile işletmeye alınan İsdemir’in üretim kapasitesi, yapılan I. tevsiatla 1985 yılından itibaren 2,2 milyon ton/yıl üretim kapasitesine çıkarıldı.

Uluslararası kalite standartlarında pik, blum, kütük, inşaat çelikleri gibi uzun ürün üretilmesi amacıyla kurulan İsdemir’de kok – sinter – yüksek fırın – çelikhane – sürekli döküm ve sıcak haddeleme prosesleriyle üretim yapılıyor.

Ürünler iç piyasanın yanı sıra başta Güney Avrupa ve Orta Doğu ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkelerine ihraç ediliyor.

İsdemir’de, yapılan Modernizasyon ve Dönüşüm Yatırımları (MDY) ile uzun ürünlerin yanı sıra Ağustos 2008’den itibaren yassı ürün üretimine de başlandı.

iskenderun demir çelik hurda fiyatları
iskenderun demir çelik hurda fiyatları

İsdemir Hurda Fiyatları

  • İsdemir 1 Ton DKP Hurda fiyatı 4.325,00 TL‘dir.
  • İsdemir 1 Ton Ekstra Hurda fiyatı 4.320,00 TL‘dir.
  • İsdemir 1 Ton Bonus Hurda fiyatı 4.200,00 TL‘dir.
  • İsdemir 1 Ton Makas Hurda fiyatı 4.055,00 TL‘dir.
  • İsdemir 1 Ton 1.Grup Hurda fiyatı 3.835,00 TL‘dir.
  • İsdemir 1 Ton 2.Grup Hurda fiyatı 1.000,00 TL‘dir.

İsdemir Hakkında

Türkiye çelik sektörünün gelişimi açısından hayati önem taşıyan yassı ürün üretim kapasitesinin artırılmasında önemli bir rol oynayan İsdemir’de kütük, kangal, sıcak rulo, slab ve pik demir üretiliyor. Bu ürünlerin yanı sıra kok kömürü, oksijen, azot, argon, amonyum sülfat, granüle cüruf, katran ve benzol gibi yan ürünler de elde ediliyor.

İsdemir hisselerinin tamamı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından, 31 Ocak 2002 tarihli Hisse Devir Sözleşmesi ile, yassı üretime geçilmesine yönelik yatırımların yapılması şartı ile Erdemir’e devredildi. OYAK’ın Erdemir’i satın alması ile birlikte; 27 Şubat 2006 tarihinde İsdemir, OYAK çatısı altında faaliyet göstermeye başladı. Hâlen İsdemir hisselerinin %94,87’si Erdemir’e, %5,13’ü ise diğer sahiplere aittir.

Sürekli gelişmeyi, yeni teknolojiler kullanarak çevreye olan duyarlılığı ile ürün ve hizmetlerde fark yaratmayı ana ilke kabul eden İsdemir’de, 2004 yılı içerisinde başlayan Modernizasyon ve Dönüşüm Yatırımları (MDY) tamamlanarak başlangıçta 2,2 milyon ton/yıl olan sıvı çelik kapasitesi 5,3 milyon ton/yıl seviyesine çıkarıldı. Ayrıca kurulu tesislerinde 3.5 milyon ton /yıl yassı ürün, 0.6 milyon ton / yıl kangal ve 2.5 milyon ton / yıl kütük nihai mamul üretim kapasitesine sahip.

Bugün İsdemir, ülkemizin aynı zamanda yassı ve uzun ürün üretebilen tek entegre yassı çelik üreticisi konumunda bulunuyor.

isdemir güncel hurda fiyatları
isdemir güncel hurda fiyatları

Hurda Nedir?

Hurda, kullanım dışında olan malzemenin posasıdır. Hurda birçok materyali içinde barındırabilir. Hurda türevleri olarak en yüksek değerli olanlar metal türevleridir. Hurdacılar, İnsanların elinde olan ve işe yaramayan hurdaları rahatça alabilir ve aldıktan sonra eritip ham maddeye dönüştürebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=qk5BvqYEJcE&ab_channel=HurdaPiyasa

İsdemir Hurda fiyatı gibi fiyat araştırması sağladığınız konuların kesinlikle yorumlarını incelemenizi öneririz. İsdemir Hurda fiyatları için web sitemizi tercih ettiğiniz için ayrıca sizlere teşekkür ederiz. Eğer fiyat içeriğimizde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen bizlere ulaşın. insaatfiyatlari.net web sitemizi takip etmeyi unutmayın.

İnşaat Fiyatları