Rutubet Önleyici Boya Fiyatları

Rutubet Önleyici Boya Fiyatları

Rutubet Önleyici Boya Fiyatları araştırmasını yaptık ve sizler için bu yazımızı oluşturduk. İnşaat fiyatları kategorisinde Rutubet Önleyici Boya Fiyatları araştırması yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere Rutubet Önleyici Boyalar hakkında bilgiler verip Fiyatlarını paylaşacağız. Son zamlarla birlikte Rutubet Önleyici Boya Fiyatları da artış gösterdi. Güncel Rutubet Önleyici Boya Fiyatları ne kadar? zamlı Rutubet Önleyici Boya Fiyatları nedir? Rutubet Önleyici Boya Fiyatları pahalı mı? gibi sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Rutubet Önleyici Boya Fiyatları sizler için güncel olarak araştırılıp paylaşılmaktadır. Rutubet Önleyici Boya Fiyat listesi bölgeye göre ufakta olsa farklılık gösterebilmektedir. Bu yazımız Rutubet Önleyici Boya Fiyatı hakkında genel bir bilgi sahibi olmanızı amaçlayarak hazırlanmaktadır. Sizlerde Rutubet Önleyici Boya almadan önce hazırladığımız makalemizden Rutubet Önleyici Boya Fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilir ve daha avantajlı fiyattan yararlanabilirsiniz.

marshall rutubet önleyici boya fiyatları
marshall rutubet önleyici boya fiyatları

Rutubet Önleyici Boya İşe Yarar mı ?

Rutubet önleyici boya işe yarıyor mu? Sorusu evinde rutubet olan kişiler tarafından çok sorulmakta ve merak edilmektedir. Rutubetin kokusu insanın sağlığını kötü bir şekilde etkiler. Buda evinde rutubet olan kişilerin rahatsız olmasını sağlar. Bu tarz boyalar çok işe yaramaktadır. Oluşan rutubetin yok olmasını sağlar ve bir daha rutubet oluşmasına engel olur.

payas demir fiyatlarıGüncel Bims FiyatıGüncel Atık Kağıt FiyatıRutubet Önleyici Boya Fiyatları

Bu sebeple evinde rutubet olan herkes bu boyaları kullanarak evindeki rutubeti yok edebilir. Rutubet kaynağı tesisat kaçağı sebepli olmaması halinde evin mantolamasını yaptırarak veya mantolamasındaki kusurları gidererek rutubetten kurtulmak için pahalı bir yol mevcut olduğu kadar rutubetten kurtulmanın daha az maliyetli bir yoluna rutubet önleyici boyalar ile sahip olundu. Artık bir kutu boya fiyatına evlerinizdeki rutubet sorununu kökünden çözebilirsiniz.

Rutubetin Kaynağını Ortaya Çıkartın

Rutubet önleyici ürünler arasında seçim yapmadan önce evinizde rutubetin kaynağının ne olduğunun açığa çıkarılması gerekmektedir. rutubetin kaynağı tesisatta bulunan kaçak ise tesisata müdahale edilerek kaçağın önlenmesi gerekmektedir. Aksi halde tesisattan kaçan su, başınıza rutubetten daha büyük felaketler açabilir. Sorununuzun çözümü tesisat kaynaklı değilse geriye mantolama veya çatı birleşim noktaları alternatifi kalmaktadır. Dilerseniz çatınızı tadilat yaparak veya mantolamanızı yaptırarak rutubetten kurtulabileceğiniz gibi rutubet önleyici malzemeler arasına katılan rutubet önleyici boyalar yardımı ile ekonomik bir şekilde sorununuzu aşabilirsiniz.

Rutubet Önleyici Boya Fiyatları

  • Polisan Elegans Extra Küf Önleyici Tavan Boyası 3.5 Kg – 58 TL
  • BARS Küf & Rutubet Boyası 750 Ml. Beyaz – 59 TL
  • Polisan Elegans Extra Küf Önleyici Tavan Boyası 10 Kg – 128 TL
  • Polisan Elegans Küf Önleyici Anti bakteriyel 7 Üstün Özellikli – 108 TL
  • Permolit Permomax Anti bakteriyel Küf Önleyici Tavan Boyası 3.5 Kg – 86 TL
  • İzocardi Küf Önleyici 3 Kg – 118 TL
  • İSONEM MS 82 NEM VE RUTUBET BOYASI BEYAZ 5 KG – 285 TL
polisan rutubet ve küf önleyici boya fiyatları
polisan rutubet ve küf önleyici boya fiyatları

Rutubet Önleme

Rutubet su buharının olduğu her yerde oluşur. Banyolarda, mutfakta ya da evin herhangi bir bölgesinde. Ama rutubetin oluşmasının en önemli sebebi iyi bir şekilde yapılmamış yalıtımdır. Sağlam bir şekilde yapılmamış ev hava koşullarına karşı duvardan yağan yağmuru çeker ve içerideki sıcak hava ile nem ve su buharı oluşur, duvarlar terler bu durumda bir süre sonra rutubeti oluşturur.

Bazı yeni yapılarda bile bu durum söz konusu olabilir. Yeni yapılar yapılırken mutlaka yalıtımının doğru yapılması gerekmektedir. Ancak eski yapılarda da rutubet oluşur. Çatlayan tavanlar ya da duvarlardan yağmur içeriye sızar ve ya duvarlar terlemeye başlar ya da tavandan damla damla sular akar. Bu durumda bir süre sonra rutubete dönüşür. Tavan ve duvarlar kararır ve çok kötü kokar.

Tabiri caizse çürür. Aynı zamanda pencere altındaki duvarlarda da görülebilir. Sebebi silikonunun iyi çekilmemesi. Silikonu iyi çekilmiş pencerelerde sorun olmaz, nemin tamamı dışarıya atılır ve rutubet oluşmaz. Eğer pencere alt veya üst kısımlarda terleme, nem fark ederseniz camları sık sık açıp havalandırmanız gerekmektedir. Eğer rutubet oluşturan pencereleriniz var ise kalın perdeler kullanmamanızı öneririm. Hava akışını keserek nemin çoğalmasına sebebiyet verir.

Tavsiye Edilen İçerik: Boya Badana Fiyatları

Rutubet Nasıl Önlenir? Rutubet Önleyici Boya Fiyatları

Rutubeti tamamen önlemenin tek yolu izolasyondur. Eğer evinizde duvarlarda rutubet var ise öncelikle nereden kaynaklandığını öğrenmeniz gerekmektedir. Üst kat komşunuzun banyosundan ya da mutfağındaki bir hasardan dolayı rutubet sizin dairenize kadar inmiş olabilir böyle ise üst kat komşunuzun gereken yeri tamir ettirmesi yalıtımını yapması gerekmektedir.

Sorun çatıda da olabilir. Eğer çatınızda ki çatlaktan kaynaklı bir rutubet sorunu yaşıyorsanız çatının onarılması gereken çatlakların kapatılması rutubetin önlenmesinde büyük etken olacaktır. Apartmanda yaşıyorsanız sadece sizin dairenizin katının izolasyonunu yaptırmanız bir fayda etmez. Tüm apartmanın dış cephe yalıtımının yapılması gerekmektedir.  Eğer rutubet sorunu zeminde ise zeminden kaynaklanan sorunlar için zeminde yalıtım yapılmalıdır. Ya da komple zeminin yenilenmesi gerekebilir.

Isı yalıtımı olmadan nemlenmeyi hiç bir zaman durduramazsınız, Cam Yünü Fiyatları bilgisine bakarak ısı yalıtım sağlayabilirsiniz.

İnşaat Fiyatları