Toy Poodle Ev İçin Uygun Mu ?

Toy Poodle Ev İçin Uygun Mu  ?

Toy Poodle Ev İçin Uygun Mu sorusuna yanıt olarak uygun olduğunu söylemek mümkündür. Hareketli ve enerjik yapısı ile ev hayatına hızlı şekilde uyum sağlayan bir cins köpektir. Pek çok köpek cinsi arasından sık tercih edilen bir köpektir. Ev hayatına ve kurallarına uygun şekilde hareket eder. 

Sahibi ile iyi iletişim kurar. Sözünü dinler ve belli başlı komutları harfiyen yerine getirir. Sadece sahibi ile ilgili değil evde olan diğer canlılara karşı da uysal yapılıdır. Evde var olan diğer evcil hayvanlara karşı pozitif yaklaşımda bulunur. Oyun oynarken diğer evcil hayvanlarla  iyi iletişim kurar.  Aynı şekilde kıskançlık durumları söz konusu değildir. 

Ev hayatına daha hızlı uyum sağlaması için kendisine özel alanlar kurmak yardımcı olabilir. Yatak, mama kabı, oyuncak gibi kişisel eşyaları diğer evcil hayvanlardan ayrı yere konumlandırmak gerekir. 

toy Poodle
toy Poodle

Aynı şekilde günlük enerjisini atmak için yürüyüş ve oyun saatlerini en kaliteli derece de değerlendirmek gerekir. Konuya ek olarak oyun oynarken belli başlı komutları öğretmek de yararlı olabilir. 

Poodle sevimli görünen aktif bir köpektir. Aynı zamanda çok zekidir. Ev kurallarına iyi uyum sağlar. Evde yapmaması gereken durumları iyi bilir. Sessiz ve sakin bir köpek olduğu için apartman yaşamına uygundur.

Doğal olarak bu konu pek çok kişinin aklına poodle çok havlar mı sorusunu getirir. Bu cins köpeğin sadece endişe duyduğu zaman yüksek sesle havladığını, amacının sadece  dikkat çekmek olduğunu söylemek mümkündür. Sahibine anlık olarak duygularını bildirirken hem beden dilini hemde sesini kullanır.

Toy Poodle ev için uygun mu sorusu üzerine ek olarak Poodle’ın bakımı zor mu sorusuna da yanıt vermek bu cins köpeği sahiplenecekler için iyi bir fikirdir. Bu cins köpeğin bakımının diğer köpeklere nazaran daha kolay olduğunu söylemek mümkündür. Fakat dikkat edilmesi gereken bir ayrıntı vardır. Köpeğin cilt tipinin hassas olması nedeniyle ona uygun bakım ürünlerini seçmek gerekir. 

Eğer sizde evinize neşe katacak can yoldaınız olacak bir toy poodle yavrusu sahiplenmek istiyorsanız linke bir göz atın derim :  https://www.patibul.com/13/toy-poodle

Toy Poodle Evde Yalnız Kalır Mı? 

toy Poodle köpeği
toy Poodle köpeği

Toy Poodle evde yalnız kalır mı sorusuna yanıt olarak evet demek mümkündür. Uysal ve bir o kadar sakin huylu olan toy cinsi köpek ortalama olarak 6 ila 10 saat yalnız başına evde kalabilir. 

Evde yalnız kalmaya uygun bir köpek türü olsa da sahibini özleyeceğini belirtmek gerekir. Sahibine karşı yoğun duygular beseleyen uysal bir köpek cinsi olduğu için sahibi ile bir arada olduğu zamanı iyi değerlendirmek gerekir. 

Sahibini nadir de olsa kıskanan bu cins köpeğin genel ruhsal durumunu kötü etkilememek için ilgi ve sevgi ile büyütmek gerekir. Özellikle yavruluk dönemlerinde ilgi ve sevgiye iki kat ihtiyaç duyar. Bu nedenle yavruluk dönemlerinde oyun dahil olmak üzere pek çok aktiviteler ile sevgi açlığı giderilebilir. Bu şekilde zekasını kullanarak oyun oynarken öğrenmeyi ve komut alarak sahibi ile bağ kurabilmeyi öğrenir. 

Toy Poodle Kaç Günde Bir Yıkanır? 

toy Poodle özellikleri
toy Poodle özellikleri

Toy Poodle kaç günde bir yıkanır sorusuna genel yanıt olarak ayda bir yada iki kez yıkanması uygundur. Hassas yapılı bir köpek cinsi olduğu için soğuk havalarda yıkanmaması önerilir. 

Aylık bakım rutinine banyo saatini eklemek tüylerinin daha canlı ve parlak olmasına yardımcı olur. Aynı şekilde derisinin de sağlıklı olmasına imkan sağlar. Burada kullanılan şampuan, fırçalama tekniği ve diğer unsurlar köpeğin genel sağlığına uygun olarak şekillenmesi gerekir. 

Aynı şekilde köpeğin banyo rutinini kendi temel ihtiyaçlarına göre şekillendirmek çok daha uygun olur. 

Diğer tür yavru köpeklere ait bilgi ve ilanlara göz atmak isterseniz bir link bırakıyorum : https://www.patibul.com/1/kopek-ilanlari

Etiketler

İnşaat Fiyatları